Magdaléna Haľková
05.01.2016
1 min

Hľadáme nemeckých umelcov na rezidenciu Arts and Science v Košiciach

Rezidencie programu K.A.I.R. Košice Artist in Residence dostávajú ďalší rozmer. Nový formát bude podporovať spoluprácu medzi umelcami a vedcami.

Momentálne sa hľadajú nemeckí umelci, pracujúci v akejkoľvek umeleckej disciplíne, ktorí prepájajú (alebo by chceli prepojiť) svoju prácu s vedou. Rezidenciu podporuje Goetheho inštitút v Bratislave a uskutoční sa v spolupráci s Katedrou Kybernetiky a umelej inteligencie na Fakulte elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. Ťažiskom výskumnej skupiny je napríklad tele-operácia, internet of things, humanoidi a sociálna robotika či interakcia človeka s robotom pričom pracujú s Hanson Zeno, Aldebaran NAO či Corpora Qbo robotmi. 

Hlavným partnerom je DIG Gallery, ktorá je zapojená do projektu European Digital Art and Science Network, ktorý vedie Ars Electronica

Rezidencia bude prebiehať od marca do mája 2016. Umelec má zabezpečené ubytovanie, štúdio, honorár vo výške 2100€, preplatenie cestovných nákladov do výšky 400€, produkciu a PR.

Uzávierka prihlášok je 18. januára 2016. Celé znenie výzvy v angličtine nájdete tu.