Magdaléna Haľková
05.01.2016
2 min

Matúš Kaboš našiel hosťujúceho podnikateľa v berlínskom architektonickom štúdiu ANNABAU

Matúš sa zaujíma o verejný priestor a počas pobytu chce získať prehľad v tom, ako funguje verejné obstarávanie. V štúdiu ANNABAU je jeho hosťujúcim podnikateľom Moritz Schloten.

Matúš Kaboš je architekt a dizajnér na voľnej nohe. Vytvoril grafický návrh na potlač pre módnu dizajnérku Jitku Klett, s ktorou naďalej spolupracuje. V minulosti pracoval pre pražské štúdio Gradus a v roku 2013 vyhrali spolu so spolužiakmi cenu v súťaži Špitálsky vrch a kasárna Zlatý vrch v Chebu, ktorú vyhlásila Česká komora architektov. Študoval na Technickej univerzite v Košiciach a potom na ČVUT v Prahe.

Už počas štúdia sa zaujímal o verejný priestor - čo sa v meste deje a ako mesto funguje. Keď som našiel podobne zamerané štúdio v Berlíne, tak nebolo veľmi o čom rozmýšlať. Hneď som ich kontaktoval a som rád, že to dopadlo pozitívne."
 
Ide o štúdio ANNABAU, kde bude jeho hosťujúcim podnikateľom Moritz Schloten. Okrem stavebných projektov v súkromnom a verejnom sektore navrhujú v ANNABAU aj záhrady, parky či detské ihriská. Majú rozsiahle skúsenosti v energetickom plánovaní, ktoré je kvôli udržateľnosti a energetickej efektívnosti neoddeliteľnou súčasťou projektov.
 
Matúš chce získať rozhľad v tom, ako v zahraničí funguje verejné obstarávanie v oblasti architektúry: „Napríklad práve v Nemecku, ktoré je v tejto sfére, predpokladám, ďalej ako, dajme tomu, Košice. Dúfam, že v budúcnosti budem mať čo povedať v tomto smere aj vďaka skúsenosti z Berlína."

Aj vy sa môžete prihlásiť do programu Erasmus pre mladých podnikateľov, a to ako:


Svoj match môžeš nájsť cez ECBN v Holandsku, Peopleing v Španielsku, Creative Region Linz & Upper Austria v Rakúsku, ALE vo Švédsku či nemeckom
Gelsenkirchene.  
ERASMUS-LOGOs-03_SK_54f5ea0cbba27