Alexandra Juríková
15.12.2015
2 min

Štúdio WOONT

V Košiciach narastá počet a kvalita ľudí, ktorí pracujú s vizuálnym obsahom. K zvyšovaniu úrovne výrazne pomáha aj nový multifunkčný priestor - štúdio WOONT. Ján Varchola a Peter Uhrín, ktorí toto filmové a fotografické štúdio vedú, nastúpili na Escalator s vidinou nových možností jeho využitia.

Bývalé strojné dielne vybavili profesionálnou svetelnou, zvukovou a záznamovou technikou a štúdio dokážu veľmi jednoducho premeniť na priestor vhodný na konferencie a workshopy. Na týchto 400m2 sa nachádzajú aj kancelárske priestory, v ktorých vzniká zaujímavý obsah.

Za založením štúdia WOONT stoja dvaja dlhoročný priatelia Ján Varchola a Peter Uhrín. Obaja si vo svojom profesionálnom živote prešli rôznymi odbormi, ale našli sa v práci s obrazom. Spolupracovať začali menšom spoločnom foto ateliéri, kde sa venovali hlavne módnej a marketingovej fotografii. Po pár rokoch sa rozhodli posunúť na ďalší level, obrázky rozpohybovali a založili si vlastný priestor.

WOONT štúdio vybavili tak, aby mali sami k dispozícii profesionálnu techniku na tvorbu video a foto-obsahov na najvyššej úrovni. Dnes sa venujú najmä výrobe reklamných spotov, záznamov a prenájmu. Do Košíc priniesli veľkú dávku profesionality a vďaka dobrej technike a príjemnej atmosfére vytvorili na východe Slovenska miesto, kde sa radi zastavia aj iný košickí filmári. Fakt, že Ján a Peter odvádzajú výbornú prácu dokazuje aj cena za najlepšie destinačné video na festivale Tourfilm v Karlových Varoch.

S novým priestorom chlapci z WOONTu prišli k novým možnostiam. Ich základným problémom je nedostatok času. Sú jediným výsostne komerčným projektom na Escalatore. Potrebovali si však upraviť organizačnú štruktúru a zapracovať na vízii. S ňou sa spája aj vytvorenie podrobného akčného plánu na najbližších pár rokov. Na Escalatore ocenili najmä to, že sa im podarilo vyjasniť smerovanie, pomenovať oblasti na ktoré je nutné sa zamerať a rozvinúť ich, definovať prioritu zmien, a nastaviť plán ako tieto zmeny uskutočniť.