Alexandra Jurikova
09.06.2015
3 min

Zvýš svoje podnikateľské šance

Nezisková organizácia Creative Industry Košice, n.o. spolu so 6 partnermi v rámci projektu EXCITE (Entrepreneurs eXchange for Innovations in Europe), ktorý sa sústreďuje na podnikanie v kreatívnych a kultúrnych odvetviach, sa stala súčasťou programu Erasmus pre mladých podnikateľov.

Výzva pre nových podnikateľov

Máš nápad či talent a konkrétnu predstavu, čo s ním ďalej? Alebo si o level vyššie a s podnikaním si už pred krátkym časom začal?

Nemusíš sa pri rozbiehaní svojich aktivít spoliehať len na seba a svoje skúsenosti. Program Erasmus pre mladých podnikateľov ti dáva priestor spojiť sa s úspešnými zahraničnými podnikateľmi v oblasti tvojho záujmu, učiť sa od nich, získavať kontakty, inšpiráciu a podnety k tomu, aby tvoje podnikanie nabralo ten správny smer. Máš jedinečnú možnosť vycestovať a v priebehu niekoľkých mesiacov môže tvoj podnikateľský plán začať skutočne realizovať.

Nechaj si poradiť od skúsených

Nezisková organizácia Creative Industry Košice, n.o.  spolu so 6 partnermi v rámci projektu EXCITE (Entrepreneurs eXchange for Innovations in Europe), ktorý sa sústreďuje na podnikanie v kreatívnych a kultúrnych odvetviach, sa stala súčasťou programu Erasmus pre mladých podnikateľov.

ERASMUS-LOGOs-03_SK_54f5ea0cbba27

Erasmus pre mladých podnikateľov

  • je cezhraničný výmenný program, ktorý môže trvať 1-6 mesiacov a je určený pre proaktívnych nových podnikateľov, ktorí sa cez tento program budú spájať so skúsenými podnikateľmi hľadajúcimi čerstvý vietor vo svojom biznise.

Čo ti Erasmus vie ponúknuť:

  • možnosť podnikateľsky rásť
  • nové medzinárodné kontakty a väčší network
  • prístup k novému trhu
  • potenciálne spolupráce do budúcna
  • šancu získať nové vedomosti a zručnosti potrebné pre podnikanie
  • príležitosť inovovať a ďalej rozvíjať svoje produkty a služby
  • finančnú podporu pobytu

Čo ponúka Creative Industry Košice, n.o.:

Tvoju žiadosť si prejdeme a uistíme sa, že v nej nič nechýba. Ak áno, budeme ťa kontaktovať a poskytujeme ti relevantný a konštruktívny feedback. Keď už je tvoja aplikačka úplná, tak ti začneme hľadať perfektný „match“ pre teba a tvoje podnikanie. Nájdeme ti ideálneho partnera, ktorý ti pomôže rozvíjať a zlepšiť tvoje aktivity v podnikaní.

Kto by sa mal prihlásiť:

  • tí, ktorí chcú začať podnikať
  • tí, ktorí podnikajú, ale menej ako 3 roky

(vekový limit neexistuje!)

Avšak! Noví podnikatelia by už mali mať jasnú predstavu o ich (potenciálnom) podnikaní, mali by mať jasno vo svojich plánoch a krokoch. Preto je potrebné spĺňať isté kritériá. Pozri si ich tu!

A ako sa dá prihlásiť, kde dostať viac info?

Ste skúsený podnikateľ a chcete získať nové perspektívy a spolupráce? Viac info nájdete TU.