Projekt sa uskutoční na internáte Technickej univerzity v Košiciach na Jedlíkovej ulici.
1: Mapovanie komunít, ktoré územie využívajú. Budú sa zhromažďovať údaje o štruktúre (pohlavie, vek, sociálne zázemie), modeloch využívania priestoru a potrebách komunít.
2: Projektoví partneri vypracujú plán a program workshopov pre občanov a utečencov založený na spoločnej tvorbe, gamifikácii, výmene a zdieľaní skúsenosti medzi účastníkmi workshopov.
3: Uskutočnia sa 4 facilitované jednodňové workshopy pre miestnych obyvateľov, utečencov, študentov a externých miestnych umelcov. Potreby účastníkov budú rozpracované do podoby intervencií vo verejnom priestore internátu a okolia. Následne budú navrhnuté do podoby prototypov a štruktúrované ako verejné prezentácie.
4: Štyri najviac hlasovaním podporované komunitné zásahy budú sformulované ako mestské výzvy a počas jednodňového hackathonu sa z nich stanú prototypy pripravené na praktické uplatnenie v integračnej politike mesta. Víťazný prototyp bude podporený rozvojovým grantom.
5: Uskutoční sa séria 4 stretnutí v areáli internátu, na ktorých bude komunita informovaná o hodnotách a princípoch nového európskeho Bauhausu.
6: Spracujeme praktické odporúčania pre participatívne politiky mesta na integráciu vylúčených komunít. Spolu s použitou a rozpracovanou metodológiou bude štúdia predstavovať usmernenie pre replikovateľný model v celej Európe.