Label4Future organizuje 26. marca, 2024 v Košiciach jednodňové podujatie s názvom Future Forum. Stretnú sa na ňom všetky zainteresované strany z priemyslu, výskumu a politiky z menej rozvinutých regiónov, odborníci a partneri projektu, aby diskutovali o budúcich výzvach a inovatívnych reakciách priemyslu v kontexte zeleného prechodu a obehového hospodárstva.
Fórum budúcnosti poskytne kľúčové prednášky o najmodernejších trendoch a predstaví spoločnosti, obchodné modely a politiky, ktoré podporujú úspešnú ekologickú transformáciu a implementáciu modelu obehového hospodárstva v plastovom priemysle a prepojených odvetviach (zdravotníctvo, stavebníctvo atď.).
Future Forum poskytne spoločnostiam z menej rozvinutých regiónov možnosť nadviazať kontakty a diskutovať o budúcich výzvach a riešeniach, ale aj dozvedieť sa všetky podrobnosti o otvorenej výzve projektu Label4Future, ktorá bude vyhlásená na fóre. V rámci Open callu bude vybraným spoločnostiam poskytnutý mentoring, training a podpora pre rozvoj inovatívnych projektov pripravených pre európsky trh.
Fórum bude východiskovým bodom pre regionálny priemysel poháňaný inováciami zameranými na prechod na obehové hospodárstvo a výrobné modely.
V prípade záujmu o účasť na Future Forum je potrebná REGISTRÁCIA.
Agenda podujatia
16:00
Predstavenie projektu Label4Future a informácie o otvorenej výzve na podporu MSP
16:20
Key note prednáška Denisa Bedeho z Cyrkl, medzinárodnej technologickej a konzultačnej spoločnosti, ktorá sa špecializuje na nakladanie s obehovým odpadom. Vďaka pokročilým technologickým riešeniam pomáha Cyrkl spoločnostiam premeniť odpad na zdroje, a tým aj na výnosy s najväčším európskym digitálnym trhom s odpadom a zvyškami. Cyrkl poskytuje analýzy trhu a pomáha pri transfere recyklačných technológií a legislatívy.
16:50
Key note prednáška Lary Campos, víťazky ceny Ars Electronica STARTS. Lara je materiálová dizajnérka a výskumníčka. Jej práca je založená na spájaní remeselných techník s digitálnou výrobou na experimentovanie s novými materiálnymi svetmi. Pracuje na pestovaní materiálov, získavaní miestnych zdrojov, obehových a sociálnych ekonomikách, dizajne potravinového odpadu, udržateľnosti, systémoch spolutvorby a horizontálnom riadení. Je tiež súčasťou projektu Remix el Barrio z FabLab Barcelona, s ktorým spolupracovala pri navrhovaní obehových ekonomík založených na dizajne potravinového odpadu a kolektívu S-Biotica, s ktorým vytvorila priestor pre spoločnú tvorbu pre biologický výskum a dizajn.
17:20
Key note prezentácia Katje Pokeržnik, riaditeľky Koroskej obchodnej a priemyselnej komory Slovinska. Katja má rozsiahle skúsenosti v oblasti predaja, marketingu, nákupu, organizácie a vedenia. Spoločnostiam poskytla veľa konzultácií so strategickým smerovaním spoločnosti. Katja vedie projekt ocenení za najlepšie inovácie, čo je najuznávanejšie ocenenie za inovácie v Slovinsku.
17:50
Key note prednáška Ondřeja Kašpáreka, vedúceho PrusaLab. PrusaLab je prototypová dielňa a FabLab pod krídlami Josefa Prusu a Prusa Research. Je to miesto, kde môžu svoje projekty rozvíjať tvorcovia, kutilovia, študenti architektúry a dizajnu, podnikatelia, skrátka ktokoľvek s víziou a chuťou tvoriť. PrusaLab je jedna z najväčších zdieľaných dielní v Českej republike s rozlohou viac ako 350 m2.
18:10
Neformálny networking