Predstav si jedinečnú príležitosť stretnúť fascinujúce osobnosti z oblastí IT, umenia, kultúry či dizajnu. Na jednom mieste. 6-dňový festival Art & Tech Days sa v Košiciach konal už štvrtý rok. Témou bol jazyk a komunikácia ako univerzálne, no občas ťažko uchopiteľné nástroje pre výmenu informácií. Medzi ľuďmi navzájom, medzi ľuďmi a softvérmi, medzi softvérom a rozhraním, medzi robotom a človekom a medzi robotom a robotom.
Jazyk nepredstavuje len slovo a reč, ale môže mať rôzne podoby, ktorými sa možno vyjadriť: komunikovať sa dá kódom, zvukom, pohybom, vzorcom. Ústredná udalosť celého podujatia je konferencia Art & Tech Conference, kde si vypočuješ vedcov, umelcov a technológov z celého sveta, napríklad aj z japonského Tokia.
Festival ponúka viacero hudobných či tanečných vystúpení, ktoré prepájajú umenie s technológiami. Ako sa to dá, sa dozvieš na samostatných podujatiach v Kasárňach, Kunsthalle alebo aj v Tabačke. Obľúbenou súčasťou Art & Tech Days sú workshopy pre dospelých či deti – práve tie si musíš booknúť čo najrýchlejšie. Deti sa interaktívne hrajú rady.
Lístok na konferenciu by si mal zadovážiť každý, koho zaujímajú digitálne riešenia či nové umelecké a technologické spolupráce. Snahou Art & Tech Days festivalu je sprostredkovať rozdielnym odvetviam priestor na spoznanie sa a spojenia síl do nového produktu.
Najväčšia pridaná hodnota Art & Tech Days festivalu putuje jeho rodnému mestu – profilové podujatie pre titul UNESCO Creative City of Media Arts prináša do mesta svetové osobnosti, zviditeľňuje ho a predstavuje jeho potenciál na globálnej úrovni.
„Breakthrough solutions alebo revolučné vynálezy majú rovnakú šancu vzniknúť v Košiciach ako hocikde inde.“
Michal Hladký
Riaditeľ Creative Industry Košice, miestny vizionár a večný fanúšik inovovania na rozhraní disciplín, Michal Hladký, tvrdí: „V súčasnom a budúcom svete sa technológiám nevyhneme – preto budeme potrebovať správne využívať kreatívu. Tá vie priniesť zaujímavé riešenia a IT sektor ich vie následne technologicky zrealizovať. Košice majú obrovský potenciál, aby práve tu vznikali myšlienky a nápady. Ako mesto máme na viac – nemusíme byť výrobňou nápadu niekoho iného.“